O Nas

Krótka historia L4

Zespół L4 grający pop-rock  został reaktywowany w 2016r. w Sosnowcu  przez Waldemara Pękala perkusistę, założyciela grupy oraz Zbigniewa Miara grającego na instrumentach klawiszowych. Zespół ma na swym koncie  wylansowanie kilku piosenek w tym:  „Super para” i „Zastanów się” , które znalazły się na LP (Vinyl) “Sztuka Latania” wydanym w 1986 przez SAVITOR (SVT015). Dzięki dużej popularności wśród słuchaczy w/w piosenki trafiły na sam szczyt List Przebojów PR3.

Dużym osiągnięciem zespołu  jest niewątpliwie występ w koncercie  KFPP w Opolu, gdzie otrzymał nagrodę jury i pochlebne opinie krytyków muzycznych oraz zyskał sobie liczne grono sympatyków. Zespół ma na swym koncie wiele koncertów w tym wspólną trasę koncertową z T-Love i Kobranocką oraz koncert z Lady Pank w Katowickim  Spodku.

W ciągu krótkiego czasu od reaktywacji, zespół  wystąpił w Mega Club-Katowice, Spodek-Katowice „Festival Rock Stars” – Pozytywna Energia. Na zaproszenie TVP2 zespół wziął udział w programie „Pytanie na śniadanie” oraz był gościem audycji „Wehikuł czasu” w Polskim Radio-Katowice.  Dla potrzeb promocji zespół  odbył sesje nagraniowe w: Izabelin Studio i Maq Records Studio.

Aktualnie zespół promuje swoją EP  „Są takie miejsca” na której znalazły się cztery utwory : Są takie miejsca , Mów do mnie mów , Mała, Podwórko.
Utwory zespołu są również wykonywane przez innych artystów np. utwór „Super para” znalazł się również na płycie Arka Noego – „Pan Krakers” (AN0111)


Obecny skład zespołu:

Michał Pabich – wokal
Waldemar Pękala – perkusja
Zbigniew Miara – klawisze
Krzysztof Konieczny – gitara
Krzysztof Kowalski – bas
Tomasz Botko – gitara

Udostępnij:

Napisz komentarz

L4 Oficjalna Strona zespołu | All Rights Reserved 2018 | Design: Vip-Web.pl